seo

Testere 5 Çöpü

31 Eki, 2008  |  Yazar:  |  Kategori:Kendi Kendim

Bu akşam dayıoğlu’nun Mustafa filminde yer bulamaması nedeniyle Testere 5′e bileti almasıyla başlıyan maceramız, 2 saatlik film boyunca içten geçirileren deşarj küfürleri, ara ara rastlanan mide kalkması, sinirden stresden alındaki damarların çıkması ve bu nedenle katılarak gülmeye başlamak.Pekte güzel bir film sonrası yaşamadık.

Şimdi tamam bunun 1. sini izledik, işte efendim neymiş; hayatın değerini anlatıyormuş kafayı çızıttırmış amcanın biri, sağa sola yamuk yapmış eşe dosta.Dedik tamam felsefe güzel,arada abartıyor ama yaratıcı adam.e 2. si çıktı dedik bu sefer mevzu ne diye bi bakalım felsefeye bir gram + olmadığı gibi , film millete pislik yapmanın ötesine geçememiştir. Bunun 3. sü 4. sü de çıktıktan bilmem kaç ay sonra, eş dost evinde izlenecek film, oynanacak oyun, konuşulacak mevzu kalmaması akabinde izlendi.Şimdi ne alemi vardı kalkıp Testere 5 e gitmeye.

Filmin Etkileri :

 • Sağ el parmak arasında sahne hatırlandıkça tekrarlanan bi kaşınma (huysuzlanma)
 • Baş ağrısı

Sonuç : Keşke böyle film çekilmeyeymiş, Mustafa filmine Konak Pier’de bilet kalmamazlık etmeyeymiş, dayıoğlu gidip bu filme bilet almayaymış.

geleceğe dair umut senaryo yazarının, yazamaz hale gelmesi veyahut bi hümanizmayla dolup teletabilerin oynadığı çocuk filmi senaryosu yazması.

Sizde yorum yapabilirsiniz!

 1. Serkan URHAN  |  Ekim 31st, 2008 at 10:34 #

  Sen ne yaptın ya? Milyonlarca hayranı bulunan bir seriyi nasıl katletmişsin hemde acımasızca! Testere’nin felsefesini anlayabilmek için filmi birazda empati yoluyla seyretmek gerekir, kaldı ki Senaryo yazarı, 1.ci film ile 5.ci filmi birbirine bağlarken hiç zorlanmamış üstelik tam bir kurgu kurup 6.cıya zemin hazırlamış. Harcanan emek, düşünce, hiç mi önemli değil? “Eşe dosta konuşacak konu” demişsin. Lütfen eleştiriyi biraz daha vicdanlı yapalım. Testere gelecek vadeden ve artık klasikler arasına oturmuş bir filmdir. Serinin 20.cisi çekilse izlerim.

  Serkan URHAN - Gravatar
 2. Suphi  |  Ekim 31st, 2008 at 11:01 #

  serkan abi, fetişten hoşlanmayan ve mazoşist faaliyetlerde bulunmayan bir insan olarak ben bu filmden cidden zevk almadım.

  Filmin milyarlarca hayranı, kitleside olsa ben hoşlanmadım.İsteyen testere amcanın maskelerini alıp yüzüne takıp gezebilir,e benimde bu kişisel mecramda populist bir takıntım yok,

  empati demişsin de, kendimi işgenceye uğrayan insanların yerine koyarak mı,yoksa işkenceyi yapanın yerine koyarak mı filmi daha iyi özümsüyeceğimi düşünüyorsun.
  (işkence diyorum diye yok sen mevzuyu kapmamışsın sığ kalmışsın diye düşünme,uyduruk kurtulma şansı varsayımı bana bundan ötesini söyletmiyor.

  Yazı içeriğinden eşe dosta alıntısı :

  *hayatın değerini anlatıyormuş kafayı çızıttırmış amcanın biri, sağa sola yamuk yapmış, eşe dosta

  *Bunun 3. sü 4. sü de çıktıktan bilmem kaç ay sonra, eş dost evinde; izlenecek film, oynanacak oyun, konuşulacak mevzu kalmaması akabinde izlendi.

  Suphi - Gravatar
 3. Serkan URHAN  |  Kasım 1st, 2008 at 08:43 #

  Testere, kurbanlarına kurtulma olanağını niçin veriyor? Tamamen yaşamayı hakketmeleri için. Kaldı ki işkencesi de yine yaşamın değerini bilmeleri için!

  insanların yaşadığı o 3 ila 6 saat arasında ömürlerindeki yaptıkları hataları, hayatlarının değerlerinin farkına varıyorlar. Amaç bu.

  Testereyi psikopat bir katil, sado, mazoşist, fetişist severlere uygun bir karakter diye yansıtman senin bir sinema sever değil de tam manasıyla “Etiketlediğim filmi yargılarım” görüşünü gösterir.

  Herşey bi yana, müzikal yönden olsun, çekim kalitesi olsun, sahne geçişleri olsun öğrenilecek çok şey var Testere’den.

  Serkan URHAN - Gravatar
 4. Suphi  |  Kasım 1st, 2008 at 10:24 #

  Haftada minimum 4 film izleyen biri olarak, sinema tercihleri ya da teknikleri konusunda belli bir karaktere ve görüşe sahip olduğum aşikar.

  Fakat izlediğim filmi blogumda yorumlama gibi bir alışkanlığım olmadı,daha önce jeux d’enfants filmi için bir yorum yapmışım bu da ikincisi.

  şu kadarını söyleyebilirim.testere seri olacak bir film değil di.Felsefeyi sunduktan (Testere 1) sonra bu iş orda kalmalıydı.

  Suphi - Gravatar

Yorum Yazabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

seo