seo

Directadmin de SSL Kurulumu

1 Nis, 2008  |  Yazar:  |  Kategori:Teknik Destek

eniyial.com ve istiridyeincihediye.com adresli için Niobeweb firmasından kiralaığımız VPS sunuculara taşınma işlemleri sırasında Directadmin panelinide öğrenme fırsatı buldum.

Bu iki web sayfası içinde kurulum aşamasında fazla zorluk yaşamadım fakat SSL işlemleri ile ilgilenirken bir süre üzerine çalışmak gerekti.

Öncelikle Directadmin üzerinde bir websayfasına SSL kurabilmeniz için web sayfasının özel bir ip üzerinde bulunması gerekiyor shared ip üzerine kurduğunuz bir web sayfasının panelinde SSL Management bölümünü göremiyorsunuz.

İlk olarak paylaşımsız bir ip üzerine kurduğunuz web sayfanızın directadmin paneline girerek daha önceden aldığınız KEY ve certificate içeriğini gerekli yerlere doldurarak kayıt ediyorsunuz.Böylelikle ssl nizi sisteme tanıtmış oluyorsunuz fakat sistem private_html(plesk için httpsdocs) klasörü içerisinde bir içerik göremediği için sayfanızın SSL gerektiren bölümlerinde 404 sayfa görüntülenemiyor hatası alıyorsunuz.

Bunun içinde hosting firmasına haber vererek yada SSH dan da girişle çözebileceğinizi düşünüyorum.private_html klasörünü public_html klasörünün kısayolu olarak sisteme tanımladığınızda SSL gerektiren bölümlerde sorunsuz çalışacaktır.

Bunun için gerekli unix kodu:

ln -s yönlendirmeadı klasöradı

şeklinde olmalıdır.

Sizde yorum yapabilirsiniz!

Yorum Yazabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

seo