seo

Category Base Removal Plugin – WP Kategori Klasörü Kaldırıcı

15 Eki, 2008  |  Yazar:  |  Kategori:Wordpress

Plugin Adı : Category Base Removal Plugin

İşlevi : WordPress de açtığınız kategorilerdeki yazılarınız /category/muzikler/ şeklinde linklenmektedir.Bu plugin /category/ altklasörünü ortadan kaldırmaktadır.

Kurulumu : Standart olarak /plugin/ klasörüne dosyaları atıp WP Admin panelinden plugini aktif ediyorsunuz.Bunun yanında link yapısının düzgün çalışması için yazılarınızın linkine (permalinks)

%category% eklemeniz gerekiyor. (Örnek sonuç : /%category%/%postname%/ şeklinde olmalı)

Plugin Adresi : İndirmek İçin

Özel NOT : Plugin de bir hata var şu anda kategori ve yazı sayfalarında kalıcı bağlantılar düzgün çalışıyor olmasına rağmen 2. ya da 3. sayfalara geçmek istediğinizde kalıcı bağlantı yapısı bozuluyor ve 404 hatası alıyorsunuz.

ÇÖZÜM : Bu hatayı yaşamamak için ya linklerinize .html satırı eklemeniz gerekiyor (/%category%/%postname%.html)

ya da .htaccess dosyası üzerinden yönlendirme yapmanız gerekiyor.

Örnek Yönlendirme :

Redirect 301 http://www.siteadi.com/muzik/page  http://www.siteadi.com/category/muzik/page

Tavsiye : Ben bu plugin i kullanırken kalıcı bağlantılardan katego için /arsiv/ diye bir etiket atadım.Daha sonra plugini düzenleye girip /category/ yazan yeri /arsiv/ olarak değiştirdim.Sonuç olarak 2. 3. sayfa linkleri

www.siteadi.com/arsiv/muzik/page/2 şeklinde oluştu böyle biraz daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Herkese kolay gelsin…

Sizde yorum yapabilirsiniz!

 1. amaç dizayn  |  Mayıs 10th, 2009 at 15:14 #

  http://www.ozgurcankurt.org/category/wordpress/ sizde bu şekilde ama?

  amaç dizayn - Gravatar
 2. Suphi  |  Mayıs 11th, 2009 at 17:41 #

  Bu eklentiyi ozgurcankurt.org üzerinde kullanmıyorum fakat http://www.dokumanarsivi.com üzerindeki işleyişini inceleyebilirsini.

  Suphi - Gravatar
 3. Ramazan Buğdaycı  |  Haziran 6th, 2009 at 18:06 #

  merhaba birsürü araştırma yapmama rağmen bulamadım. yardım edebilirseniz mutlu olacağım çünkü ne kadar bu konu ile ilgili arama yaptıysam sizin sitenize geldim :) bir websitesi geliştiriyorum (kendi kodlarımla) şimdi bu sitemin haberlerini SEO için http://www.e-karaman.com/haber-oku.php?haber=504 yerine http://www.e-karaman.com/polis-olan-babasinin-silahiyla-oynarken-oldu-504/ yada http://www.e-karaman.com/polis-olan-babasinin-silahiyla-oynarken-oldu-504.html şeklinde yapacağım. ancak karar veremedim sonuna .html koyarak bir html dosyası şeklinde mi tanımlasam yoksa sonuna / koyarak o haberi bir klasörmüş gibi mi tanımlasam?? google hangisini daha çok sever ? wordpress plug-in i klasör şeklinde tanımlama yaparken birçok forum scripti genelde .html dosyası şeklinde link yapıyor hangisinin daha iyi olduğuna karar veremedim yardımcı olabilirmisiniz ?

  Ramazan Buğdaycı - Gravatar
 4. Suphi  |  Haziran 8th, 2009 at 21:18 #

  Ramazan bey google herhangi bir uzantının sıralamayı etkilemeyeceğini belirtiyor fakat url lerin ne kadar kısa olursa o kadar daha iyi olacağı görüşündeyim.Bunları göz önünde bulundurarak işlem yapabilirsiniz.

  Suphi - Gravatar
 5. Dizi izle, film izle, vizyon  |  Ocak 28th, 2010 at 16:47 #

  teşekkürler.

  Dizi izle, film izle, vizyon - Gravatar
 6. Nefret  |  Temmuz 2nd, 2010 at 16:11 #

  Linkte sorun var sanirim. Eger plugin sizde mevcut ise tekrar upload edebilir misiniz ?

  Nefret - Gravatar

Yorum Yazabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

seo